středa 7. prosince 2016

VANILKOVÉ ROHLÍČKYHezký den vám všem! 


Dneska jsem si pro vás připravila recept na ty nejlepší vanilkové rohlíčky na světě. Abych pravdu řekla, byly to moje první rohlíčky a musím uznat, že se fakt povedly. Samozřejmě nepočítám rohlíčky, se kterýma jsem pomáhala jako malá mamce. 

Bohužel jsem si z receptu nic nepamatovala a tak jsem musela zapátrat na internetu. Receptů jsem našla fakt hafo a většina z nich se lišila. Některé se dělaly z vajíček, některé z polohrubé mouky ale ty moje jsou úplně odlišné. Bez vajec a i s jinou moukou. Můj první zádrhel nastal v tom, že nemáme váhu. Pravidelně nepeču a vlastně nikde jinde jí prostě není potřeba. Musela jsem tedy začít improvizovat a ingredience do těsta dávat buď podle oka nebo podle lžiček. A z čeho se teda těsto skládá?


340 g másla
100 g moučkového cukru (10 vrchovatých polévkových lžic)
420 g hladké mouky - (42 polévkových lžic)
160 g mletých ořechů
Já jsem teda něměla moc ořechů takže si myslím, že jsem jich tam struhadlem nastrouhlala poněkud méně. V receptu se sice psalo, že jsou lepší vlašské (mají lepší aroma a jsou lepší pro konzistenci těsta) ale já jsem přidala i mandle.
Všechno ingeredience jsem smíchala a na tři hodinky jsem těsto dala do ledničky.

Když jsem těsto vyndala, bylo strašně tvrdé a já jsem popravdě nevěděla, jak dlouho mám čekat než získá pokojovou teplotu. Bála jsem se, že když budu čekat moc dlouho, rozteče se mi a rohlíčky se budou rozpadat. Nakonec jsem to nějak odhadla správně a začala jsem tvořit. V receptu psali, že se z těsta dá udělat 40 kusů rohlíčků. Mě to ale vyšlo na čtyři plné plechy, takže o mnoho více (asi to bylo tím mým přidáváním ingeriencí od oka :-D).
Když jsem rohlíčky vyndala z trouby, počkala jsem asi dvě minutky a rohlíčky jsem začala obalovat ve vanilkovém cukru. 


Toť vše. Jednoduchý recept a mňamózní požitek!

:-))))) Mějte se fajn a zase zítra! 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Prohledat tento blog

DESIGN BY ADORATION STUDIOS