pondělí 5. prosince 2016

KAM V PRAZE NA SNÍDANI


Dneska jsem se rozhodla sepsat vám článek o mých nejoblíbenějších snídaňárnách. Takhle, musím s pravdu ven. Miluju snídat venku, miluju když mi kafe udělá někdo jiný než já sama a miluju snídat třeba hodinu, klidně dvě. 


Za dobu kdy jsem bydlela v Praze se ze mě stal takový malý kavárenský povaleč. Spřátelila jsem se s lidma, kteří milují vysedávání v kavárnách stejně jako já a to byl podle mě ten největší kámen úrazu. :D


Mým nejoblíbenějším místem pro snídani je rozhodně Vinohradský CoffeeRoom! Mají tam boží naprosto všechno. Od obsluhy, kávy, jídla až po skvělý prostory. Ze všeho nejvíc u nich zbožňuju přesně tenhle banana bread. Ježiš to je takový nebe v puse, že to nejde ani popsat. Pokud nevíte kam, tak rozhodně sem! :-)Na druhém místě v mém pomyslném seznamu je podnik s názvem Mezi srnky. Opět samozřejmě na Vinohradech kousíček od Náměstí Míru. Když jsem se sem vyadala poprvé, vůbec se mi nechtělo. Jídlo mě z fotek absolutně nelákalo a přišlo mi to takové až moc zdravé. Naštěstí jsem se nechala přemluvit a ochutnala jsem ty nejlepší lívance v životě. A to jako fakt! Do-po-ru-ču-ju!  Dalším mým oblíbeným místem je pro změnu Vršovický café Jen. O víkendech mají jejich vyhlášené speciály, kdy si prostě jen objednáte speciál a na talíři vám přistane od všeho něco. Vajíčka, ovoce, pudink.. Nevím jestli se teď nepletu, každopádně je to asi nejlevnější dobré místo na snídani co znám. Tenhle speciál vás vyjde něco okolo 130,- což je fakt super cena. 

Jediné co mi tu vadí je ten zatemněný prostor. Pokud nesedíte venku a nebo nemáte štěstí na místo u okna Instafriendly to zrova moc neni. 


Co se týče acaibowl vyzkoušela jsem jich fakt hodně. Nikde však neni lepší než v Herbivore přímo na Výtoni. Navíc tu mají fakt skvělou obsuhu, která pro vás udělá úplně cokoli. Jinak Herbivore není jen kavárna či bistro. Můžete tam i nakupovat. Mají tam víceméně samé zdravé a bio produkty.


Tohle sice není úplně snídaňárna nebo kavárna ale rozhodně to je jedno z mých nejoblíbenějších míst pro snídani. Jsou to trhy na Jiřáku. Za skvělou cenu si tady můžete koupit kávu, palačinky, ovoce, koláčky, dortíky, zkrátka úplně cokoli na co máte chuť. Navíc v okolí Jiřáku je spousty dalších kaváren, takže pokud by vám to nestačilo, můžete ještě skočit tam.

Mě se na tomhle místě upřímně nejvíc líbí ta atmosféra. Všichni se usmívají, jsou milí a to já mám prostě ráda.


Můj šálek kávy. Taková ta pražská klasika. Tady vás asi nic nepřekvapí a ani nezklame. Snídaně byla vždycky super ale asi to není úplně místo, které bych si zamilovala. Je to tam fajn to né, že né ale prostě nějak nevím no :D


Co ale vím a co jsem si opravdu zamilovala je café Letka na Letný. Ty prostory jsou prostě neskutečně krásný a mají takovou atmosféru, která na vás dýchne málokde. Co mě možná mrzí je to, že nedělají úplně klasický snídaně. Teda pokud se nepletu. Můžete si ale dár dortík, muffin či nějakou jejich specialitku. 


A poslední o co se s vámi chci podělit je místo s názvem Twenty7. Na svém seznamu jsem tohle místo měla hrozně dlouho a hrozně dlouho jsem si ho přála navštívit. Když se tak konečně stalo byla jsem zklamaná. Možná to bylo tím, že jsme prostě jen přišly v nevhodný den, každopádně obsluha byla nepříjemá a na jídlo jsme hladové čekaly nejmíň hodinu. Co se týče jídla nebylo úplně špatné ale nejlepší to taky nebylo. 

Někdy v budoucnu tomuhle podniku zkusím dát druhou šanci a třeba uznám, že jsem se jen spletla. To je tedy pro dnešek vše. Napišetě mi prosím do komentářů vaše tipy na ty nejlepší snídaně a nezapomeňte se přijít podívat i na zítřejší článek. 

Mějte se a čau! :-)))


5 komentářů:

Prohledat tento blog

DESIGN BY ADORATION STUDIOS