čtvrtek 15. prosince 2016

CO SNÍDÁM VE FINSKU?Ahoj všichni!!


Dnešní článek bude věnovaný mým finským snídaním. Když jsem sem přijela, absolutně jsem nevěděla co tady budu jíst. Nic jako jsou ovesný vločky jsem v obchodě nenašla a tak začal můj seriál o snídaních. 
 Jako první jsem v obchodě našla něco, co na pohled vypadalo jako nějaká barevná kaše. Bezmyšlenkovitě jsem to koupila a nic neřešila. Doma po otevření jsem zjistila, že to není rozhodně nic barevnýho ale je to jen obyčejná krupice. Tu já úplně nevyhledávám, každopádně pár kašiček jsem si ní vytvořila. 


Další vecí, kterou jsem tady v obchodě našla byla ''sladká polívka'' teda tak je to aspoň napsaný ve finštině na krabičce. V receptu bylo psáno, že se má prášek smíchat s horkou vodou a vznikne kaše. Místo kaše mi však vznikla hrozně sladká marmeláda. Další pokus jsem to vyzkoušela s mlíkem a bylo to neskutečný! Fakt hrozná mňamka, kterou jsem si tady zamilovala. 
No a po dalších dnech jsem konečně objevila ovesné vločky. Koupila jsem si k nim Alpro mléko a pomalu už jsem se začínala cítit jako doma.  Další moje kombinace jsou i müsli s jogurtem a nebo jen na klasiku donut. Doufám, že jste z mého článku našerpali alespoň trošku inspirace a já už teď letim balit. Klasicky mám zase milion věcí, který musím do Česka odvést a vůbec se mi do toho nechce. 


Mějte se fajn a ahoooooj zítra! :-)7 komentářů:

 1. Maru, to fialový je açaí? Jinak tvoje snídaně vypadaly krásně, ale když se nad tak tím zamyslím, asi bych z toho byla pěkně nesvá, když bych v obchodu ničemu nerozuměla. :)

  Hezký návrat do Čech! :)
  Lucka www.sleepy-cat.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci co to fialový je bohužel nevím :-D Na krabičce píšou jenom sladká polévka :-D Ostatní co jsem si překládala google translator nezvládl, takže kdo ví co to vůbec je :-D První dny jsem z toho byla taky nesvá ale pak mi nezbylo nic jinýho, než si zvyknout :-)

   Vymazat

Prohledat tento blog

DESIGN BY ADORATION STUDIOS